Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Obchody Dnia Świętego Patryka.

 17 marca to Dzień Świętego Patryka- święto narodowe i religijne Irlandii. Uczniowie klas 1-3 pierwszy raz obchodzili Dzień św. Patryka. Motywy przewodnie związane z irlandzką kulturą: były to i koniczynka irlandzka (shamrock), irlandzki skrzat (leprechaun) czy sam święty Patryk i jego życie.

Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie oglądali film na temat tego dnia, wykonali lapbooki i fotoramki. A to wszystko w zielonym kolorze, który jest ściśle związany z obchodami Dnia św. Patryka.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o dniu świętego Patryka na specjalnych lekcjach tematycznych.

Więcej zdjęci w linku:

https://photos.app.goo.gl/jmH15ZRGvRqpaSrR7

Obchody Dnia Świętego Patryka. Na zdjęciu stoi  5 chłopców, wokół ich  twarzy jest zielona ramka z symbolami Dnia św. Patryka.
Obchody Dnia Świętego Patryka
Obchody Dnia Świętego Patryka. Na zdjęciu znajdują się 4  dziewczynki, wokół ich  twarzy jest zielona ramka z symbolami Dnia św. Patryka.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia Świętego Patryka. Na zdjęciu siedzi 3 chłopców, wokół ich  twarzy jest zielona ramka z symbolami Dnia św. Patryka.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia Świętego Patryka. Na zdjęciu siedzą dwie dziewczynki  wokół ich  twarzy jest zielona ramka z symbolami Dnia św. Patryka.
Obchody Dnia św. Patryka
Obchody Dnia Świętego Patryka. Na zdjęciu stoi  4 chłopców, wokół ich  twarzy jest zielona ramka z symbolami Dnia św. Patryka.
Obchody Dnia św. Patryka