Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"

W dniu 16 marca w naszej szkole, jak i na całym świecie, odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu “Kangur Matematyczny”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 34 uczniów naszej szkoły od klasy III do klasy VIII – w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi, w których liczyło się przede wszystkim: dobre zrozumienie przeczytanego tekstu oraz umiejętność logicznego myślenia.

Cele konkursu:

• „Kangur Matematyczny” integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.
  • Główną ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.
  • Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczyniają się do rozwoju osobistego młodego człowieka.

Kangur Matematyczny w czerwcu 1995 roku został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY.

Poniżej lista uczestników konkursu z naszej szkoły:

1. Milena Piotrowska

Klasa 8c

1. Anna Konon

Szkolny opiekun konkursu: Anna Stefańska

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"- na zdjęciu uczniowie rozwiązujący zadania konkursowe.
Międzynarodowy konkurs “Kangur Matematyczny”