ZESTAW Becreo - PODŁĄCZENIE SZEREGOWE- zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości"

Po raz kolejny uczniowie klasy ósmej pracowali na zestawie z mikrokontrolerem. Dzisiaj utrwalaliśmy  podpięcia monitora portu szeregowego, a w szczególności podpięcie czujnika światła, czujnika temperatury oraz potencjomentru. Aktualnie realizujemy moduły samokształcące a następnie przejdziemy do konkretnych zadań. Mamy w planach realizacje różnych wyzwań m.in. budowa inteligentnego mieszkania, zautomatyzowanie sygnalizacji świetlnych itp.

Uczniowie pracują w pełnym skupieniu ponieważ bardzo łatwo jest uszkodzić delikatne piny i gniazda. Nabrali wprawy podczas  podłączania i rozłączania płytek, modułów elektronicznych, oraz łączenia modułów kablami. Prawidłowe podłączanie jest niezbędne w celu utrzymania dobrej kondycji sprzętu a także poprawnego działania czujników.

Uczniowie klasy 8c sprawdzają poprawność podłączenia czujnika światła oraz poprawność napisania programu.
Zajęcia w ramach projektu “Laboratoria Przyszłości”
Uczniowie klasy 8c sprawdzają poprawność podłączenia czujnika temperatury oraz poprawność napisania programu.
Zajęcia w ramach projektu “Laboratoria Przyszłości”
Uczniowie klasy 8c sprawdzają poprawność podłączenia potencjometru  oraz poprawność napisania programu.