Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Poczta walentynkowa- akcja Samorządu Uczniowskiego.

”Dzień Świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

że chcą kochać i kochają!”

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. 

   Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym         i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).

Uczniowie naszej szkoły także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Już 2 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na stoliku na głównym korytarzu  na kartki walentynkowe.  Każdy z uczniów naszej szkoły przez  tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

9 lutego  korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy, a  następnego dnia kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Martyna Pakuła oraz Zuzia Różycka. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Oprócz uczniów kartkami zostali obdarowani także nasi nauczyciele oraz pani z sekretariatu.

Zakochani uczniowie klasy 4a z otrzymanymi walentynkami. Kartki ozdobione w serduszkami.
Poczta walentynkowa.
Dziewczyny - listonoszki trzymają w rękach skrzynkę walentynkową. W tle regały z książkami w bibliotece szkolnej.
Poczta walentynkowa.
Pani Agnieszka z sekretariatu z otrzymanymi walentynkami. W tle zdjęcia kserokopiarka.
Poczta walentynkowa.
Dziewczyny - listonoszki rozdają pocztę walentynkową uczniom. W rękach trzymają pięknie ozdobione walentynki.
Poczta walentynkowa.