Zabawy plastyczno – sensoryczne dla uczniów w ramach zajęć Integracji Sensorycznej i Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”.

Uczniowie grupy z zajęć Integracji Sensorycznej w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”, którego celem głównym jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci
w miesiącu grudniu podjęły się kolejnego zadania – jakim była „sensoryczna ozdoba choinkowa”. Uczniowie mieli mnóstwo pomysłów, a swoją pracą efektownie udekorowały „sensoryczną choinkę”. Zabawy plastyczno – sensoryczne dla uczniów są niezwykle ważne zarówno dla rozwoju ich wyobraźni jak i budowania integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych dostarczanych przez receptory.

Alex prezentuje naszą wspólnie wykonaną choinkę.
“Sensoryczna ozdoba choinkowa”.
Konstanty prezentuje kilka swoich wykonanych ozdób sensorycznych.
“Sensoryczna ozdoba choinkowa”.
Zadowolona Nadia wygląda za wspólnie wykonanej choinki.
“Sensoryczna ozdoba choinkowa”.
Jakub wykleja żółtą bibułą świąteczną gwiazdkę.
“Sensoryczna ozdoba choinkowa”.
Karol koloruje gwiazdkę, którą później będzie ozdabiał.
“Sensoryczna ozdoba choinkowa”.
Nadia prezentuje wykonanego Świętego Mikołaja za pomocą papieru i waty.