W ramach zajęć “Wady postawy, a zdrowie człowieka” uczniowie klasy IV i VI wykonują szereg ćwiczeń mających na celu korygowanie wad postawy oraz zapobieganie im. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zajęcia te pomagają dzieciom w utrwaleniu nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała, a także powodują zwiększenie siły mięśni.

Na zdjęciu widać sześcioro dzieci, które na dużej kartce szarego papieru mają narysowane schemat postaci człowieka i zaznaczają organy ludzkie, które mają wpływa na wady postawy.
Zajęcia “Wady postawy, a zdrowie człowieka”.

Na drabinkach gimnastycznych dziewczynka i chłopiec wykonują zwis tyłem. Ubrani są w  białe koszulki i ciemne spodenki.
Zajęcia “Wady postawy, a zdrowie człowieka”.
Na zdjęciu widoczna jest dziewczynka, które siedzi na  podłodze z nogami ugiętymi i przekłada pod kolanami woreczek gimnastyczny. Ubrana jest w białą koszulkę i ciemne spodenki.