"Cała Polska czyta dzieciom". Uczniowie z Samorzadu Uczniowskiego czytają młodszym koleżankom i kolegom.

“Wszystko, co we mnie dobre, zawdzięczam książce”

Maksym Gorki

Realizacja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego.

Celem akcji jest kształtowanie nawyku czytania książek i promocja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Bierzemy udział w tej akcji ponieważ:

• Wspiera ona rozwój dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.
  • Buduje emocjonalne więzi między czytającymi a słuchającymi dziećmi: młodzi „lektorzy” stają się dla nich przewodnikami i często przyjaciółmi.
  • Kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych ludzi
  • Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie.

Propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” wśród najmłodszych kolegów i koleżanek w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wysłuchały głośnego czytania naszych rodzimych baśni i legend.

Uczennica klasy 8  siedzi na krzesełku, wokół niej siedzą uczniowie klasy 3b i słuchają, jak starsza koleżanka czyta im książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
“Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczennica klasy 4  siedzi na krzesełku, wokół niej siedzą uczniowie klasy 1b i słuchają, jak starsza koleżanka czyta im książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
“Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczennica klasy 4  siedzi na krzesełku, przed nią siedzą uczniowie klasy 2a i słuchają, jak starsza koleżanka czyta im książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
“Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczennica klasy 7 siedzi na krzesełku, przed nią siedzą uczniowie klasy 3a i słuchają, jak starsza koleżanka czyta im książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
“Cała Polska czyta dzieciom”.
Uczeń klasy 4  siedzi na krzesełku, wokół niego siedzą uczniowie klasy 1 a i słuchają, jak starszy kolega czyta im książkę w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".