Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Uroczyste obchody Święta Niepodległości.

“Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,

Lecz czymś największym czym być można – sobą”

Leopold Staff

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości.

Dla upamiętnienia 104-tej rocznicy, najmłodsi uczniowie z klasy 1a, 2a i 3a przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania niepodległości.

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że Święto Narodowe i praca codzienna jest sprawą wszystkich wolności.

Link do nagrania #SzkołaDoHymnu: https://drive.google.com/file/d/1O51hkAJFgvAMbWCh65pijDIE84jbz1qK/view?usp=share_link

Link do filmiku: Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Gaworzycach- 11 listopada 2022:

https://drive.google.com/file/d/1ETSOch0LMtZynAXQNo2Yna-fesaW89LG/view?usp=share_link

Uczniowie klasy 1a, 2a i 3a podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie ubrani są na galowo i biorą udział w uroczystm apelu.
Uczniowie klasy 1a, 2a i 3a podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/7JYA7UmxnYMfFLfk7