Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w XXV Dolnośląskim Festiwalu Nauki

6 i 7 października już po raz kolejny w ramach XXV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbyły się w naszej szkole wykłady i warsztaty dla uczniów organizowane pod hasłem „LICZY SIĘ NAUKA”.

7 października gościliśmy panią dr inż. Aleksandrę Bielawską-Pohl, immunolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu. Przeprowadziła ona zajęcia dla uczniów klas szóstych pt.: „Wielcy ludzie żyli w brudzie” – krótka historia brudu”. Pani doktor inżynier w sposób niezwykle ciekawy i dynamiczny przedstawiła słuchaczom krótką historię brudu.

7 października uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wykładzie on-line na platformie (Ms Teams) pt.: „Jak żyć i jak się uczyć, żeby się nauczyć”, przeprowadzonym przez panią dr Marię Stasiuk-Wacławczyk, która jest biochemikiem Wydziału Biotechnologii, Uniwersytetu Wrocławskiego.

W naszej szkole odbyły się również zajęcia i konkursy prowadzone przez nauczycieli w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal inspirował, bawił, uczył. Uczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w zajęciach pt.: „Przygody kropelki”, prowadzonych przez p. Bożenę Kiwacką i Iwonę Rygiel. Uczniowie klasy 2b i 3a mogli wziąć udział w zajęciach terenowych „W drodze do celu. Szukanie przedmiotów zgodnie z kodem”, realizowanych przez p. Jadwigę Kupnicką i Halinę Błażkiewicz. Klasa 4 b poznała „Historię ewolucji oka”. Zajęcia przeprowadziła p. Sylwia Wiśniewska. Klasa 5 a miała okazję poznać swoje umiejętności w zajęciach w robieniu kukiełek z baśni. Piękne kukiełki powstały pod okiem p. Anny Ganczarskiej.

Konkursy plastyczne dla uczniów naszej szkoły przeprowadziła p. Agnieszka Samul. Laureatami konkursu historyczno-plastycznego dla klas IV-VIII „Śladami starożytnych cywilizacji” zostali: Antonina Pieczarka, Emilia Musialska, Hubert Wilczak i Oliwia Jóźwiak. Laureatami konkursu dla klas I-III „Naukowy zawrót głowy” zostali: Ola Chuda, Milena Piotrowska i Kacper Szałęga.

Pani Beata Rokaszewicz  wraz z p. Agnieszką Samul przeprowadziły dla uczniów uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej turniej „Mistrz – napisz słowo”. Laureatami konkursu w układaniu słów z rozsypanki literowej zostali: Eliza Dziadosz, Nadia Szczurek, Pola Kruczek, Laura Romanowska i Marcel Gajda.

W powyższych zajęciach wzięło udział około 260 uczniów. Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy wykładowcom z Wrocławia oraz prowadzącym zajęcia nauczycielom z naszej szkoły za możliwość niecodziennych spotkań z nauką.

Szkolny koordynator DFN

Agnieszka Samul

Uczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w zajęciach pt.: „Przygody kropelki”,
Uczniowie klaUczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w zajęciach pt.: „Przygody kropelki”,sy 1a i 2a podczas zajęć pt.: „Przygody kropelki”,
Laureaci konkursu dla klas I-III „Naukowy zawrót głowy ": Milena Piotrowska i Kacper Szałęga.
Laureaci konkursu dla klas I-III „Naukowy zawrót głowy”: Milena Piotrowska i Kacper Szałęga.
Uczennice klasy 5 a wykonują kukiełki z baśni. Piękne kukiełki powstały pod okiem p. Anny Ganczarskiej.
“W krainie baśni:- kukiełki wykonane przez uczniów klasy 5a.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/9ggDvyqxUvrU8Hfh9