Europejski Dzień Sportu Szkolnego

W ostatni piątek września nasza szkoła świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day), którego ideą jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! W ramach obchodów Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego nasi uczniowie świetnie bawili się ćwicząc na obwodzie stacyjnym przygotowanym przez panią Małgorzatę Andruszkiewicz, która była koordynatorem tego międzynarodowego święta ruchu. Wydarzenie w Polsce koordynowane jest przez Fundację V4Sport, przy aktywnym wsparciu partnerów: Akademii Krokieta i Lamy, Krajowego Szkolnego Związku Sportowego, Szkolnego Związku Sportowego „DOLNY ŚLĄSK” oraz Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA”.

Uczniowie biorą udział w  obwodzie stacyjnym.
Uczniowie biorą udział w obwodzie stacyjnym.
Udział uczniów klas pierwszych w obwodzie stacyjnym.

Obwód stacyjny- uczennica  wykonuje ćwiczenie na równoważni.
Obwód stacyjny- uczennica wykonuje ćwiczenie na równoważni.
Obwód stacyjny- uczeń wykonuje bieg przez przeszkody.
Obwód stacyjny- uczeń wykonuje skoki przez płotki.
Obwód stacyjny- uczniowie czekają na  wykonanie kolejnego toru z ćwiczeniami.
Obwód stacyjny- uczniowie czekają na wykonanie kolejnego toru z ćwiczeniami.