Szkoła Podstawowa w Gaworzycach wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. 20 listopada to wyjątkowa data- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W obchody włączyły się placówki edukacyjne w Polsce w tym nasza szkoła, która zorganizowała w ramach tego dnia zajęcia z wychowawcą, podczas których zgłębiano i uświadamiano dzieci i młodzież na temat ich praw.

Uczniowie dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia jakim jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, ubrali się na niebiesko. Swoje klasy udekorowali elementami w kolorze niebieskim. Uczniowie wykonali prace plastyczne i prezentacje multimedialne, które poruszały tematykę praw dziecka. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcia na ściance aniołów.