Realizacja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego, koordynowana przez p. Annę Ganczarską.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Głośne czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Uczniowie klasy 6a w składzie Michał Heleniak, Iga Golonka, Łucja Zawalska, Małgorzata Pielech, Julia Skop, Maja Gaj oraz Julia Boczula przeczytali młodszym kolegom z klas I-III polskie bajki i baśnie. Młodsi uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali uczniów kl.6a, którzy wprowadzili ich w świat marzeń.