W czwartek po uroczystym pożegnaniu klasy ósmej odbyło się uroczyste wręczenie medali – Kornele 2026 uczniom, którzy w roku szkolnym 2025/2026 otrzymali średnią 4, 75 i wyższą oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie. W tym roku szkolnym zostało nagrodzonych pięćdziesięciu dziewięciu uczniów klas 4-8. W klasie ósmej zostały wręczone Złote Korele za pięć lat wzorowej pracy, Srebrne Kornele za cztery lata i Bązowe Kornele za trzy lata. Medale Kornele wręczała pani Dyrektor Szkoły Grażyna Chuda i pani Wicedyrektor Renata Czyczyk-Konefał. Listy gratulacyjne dla rodziców wręczali wychowawcy klas.
Klasa 4a:
Dominik Jóźwiak
Antoni Kiwacki
Pola Kruczek
Julian Mikulski
Liliana Polińska
Jakub Sławicz
Hanna Skokowska
Wojciech Wojdyła
Jagoda Wronowska
Klasa 4b:
Feliks Pulkowski
Natalia Szczyszczaj
Laura Romanowska
Anastazja Jefimiak
Nikola Gaik
Laura Pieczarka
Klasa 5a:
Stanisław Ryba
Zuzanna Soja
Lena Kroczak
Zofia Mikuła
Kacper Szałęga
Nadia Włoskowicz
Klasa 5b:
Lena Bartlewska
Nataniel Bernatowicz
Kacper Kałużny
Lena Łoś
Antonina Makowiecka
Maja Rafałowicz
Adrian Ratajczak
Adrianna Snochowska
Barbara Wilczak
Igor Wolny
Tymon Zawalski
Klasa 6a:
Hanna Najwer
Milena Piotrowska
Aleksandra Snochowska
Klasa 6b:
Karolina Wilczak
Maja Stelmach
Maria Ratka
Oskar Orzechowski
Paulina Lichańska
Klasa 7a:
Gabriela Gaik
Andżelika Michniewicz
Aleksandra Siadkowska
Sylwia Smagieł
Patrycja Snochowska
Hubert Mały
Klasa 7b:
Luiza Gutkowska
Joanna Konon
Lidia Machowicz
Hanna Smolińska
Krystian Posadzy
Klasa 8a:
Złoty Kornel
Alicja Rządzińska
Viktoria Kowalska
Szymon Michalski
Agata Płócienniczak
Srebrny Kornel
Emilia Gabrysz
Hubert Wilczak
Brązowy Kornel
Krystian Pastuszka
Kornel 2026
Oliwia Jóźwiak
Po uroczystych medalach przyszedł czas na dalsze wyróżnienia. Nagrodę wójta Gminy Gaworzyce Jacka Szwagrzyka dla absolwenta otrzymała Alicja Rządzińska, nagrodę Starosty Polkowickiego pana Kamila Ciupaka otrzymał Hubert Wilczak. W imieniu wójta nagrodę wręczyła zastępca wójta pani Beata Taczyńska- Pietruś. Pani zastępca wójta wraz z panią Agnieszką Wilusz wręczyły upominki wszystkim absolwentom życząc powodzenia w dalszej nauce.
Wyróżniono również uczniów za 100% frekwencję w roku szkolnym 2025/2026. Nagrody otrzymali: Anastazja Jefimiak, Barbara Wilczak, Aleksandra Chuda, Sylwia Smagieł, Adżelika Michniewicz i Hubert Wilczak. Ważnym wyróżnieniem była również nagroda za najwyższą średnią wśród absolwentów i najwyższą średnią w szkole. Nagrody otrzymali absolwentka Viktoria Kowalska- średnia 5,65 i Feliks Pulkowski- średnia 5,70. Gratulujemy. Szczególną nagrodę za swoją pracę i pozytywne nastawienie otrzymał Alex Rzepczyński.
Pani Bożena Wojtczak nagrodziła absolwentów- harcerzy, dziękując za ich pracę na rzecz harcerstwa. Wśród tych uczniów byli: Agata Płócienniczak, Maja Kowalska, Michalina Baranowska, Magdalena Stopa i Szymon Kułaga. Tradycją lat ubiegłych Pani Dyrektor podziękowała rodzicom uczniów klasy ósmej i wszystkim przyjaciołom szkoły, którzy w aktywny sposób angażowali się i okazywali pomoc w działaniach szkolnych i klasowych.
Podczas uroczystości wręczenia wyróżnień mogliśmy podziwiać występ taneczny do melodii z filmu „Noce i dnie” oraz energiczną polkę w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej. Uczennica klasy piątej Lena Bartlewska i uczennica klasy ósmej Alicja Rządzińska uświetniły ceremonię swoimi pięknymi występami wokalnymi. Uroczystość zakończyła się układem tanecznym do piosenki „Bratnie dusze”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie nagrodzeni medalami Kornele 2026. Tym układem tanecznym uczniowie podziękowali rodzicom i nauczycielom na wsparcie i troskę. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów oraz rozwijania swoich pasji w nadchodzącym roku szkolnym oraz życzymy wszytkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/osgXxt1VVkRuQUC2A










