Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach

Dwunastego czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ostatnim w bieżącym roku szkolnym koncercie filharmonii zorganizowanym przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Spotkanie muzyczne odbyło się pod następującym tytułem – „Jak cymbały z żalejką rozmawiały…” i było niezwykłą okazją do poznania nowych, nieznanych wcześniej uczniom instrumentów.

Podczas koncertu artyści zaprezentowali brzmienie rzadko spotykanych instrumentów, takich jak żalejka, sopiłka oraz cymbały. Uczniowie mieli okazję poznać ich historię oraz sposób działania. Muzycy w ciekawy i przystępny sposób opowiadali o prezentowanych instrumentach, przeplatając swoje opowieści wykonywanymi utworami o lekkim i skocznym charakterze.

Koncert dostarczył wszystkim przyjemnych, muzycznych wrażeń. Serdecznie dziękujemy artystom oraz Lubuskiemu Biuru Koncertowemu za kolejny rok pełen inspirujących spotkań z muzyką. Z niecierpliwością czekamy na koncerty w nowym roku szkolnym.

 Zdjęcia przedstawia uczniów klas 1-3 uczestniczących w koncercie filharmonii. Uczniowie siedzą na drewnianych ławkach. Są ubrani w stroje apelowe.
Ostatni koncert filharmonii w roku szkolnym 2025/2026
Ostatni koncert filharmonii w roku szkolnym 2025/2026
Ostatni koncert filharmonii w roku szkolnym 2025/2026
Ostatni koncert filharmonii w roku szkolnym 2025/2026