"Ocalić od zapomnienia 2024"

Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uczniowie należący do  szkolnego wolontariatu uporządkowali opuszczone i zaniedbane groby znajdujące się na cmentarzu parafialnym w Gaworzycach.  Jest to akcja, która na stałe  została wpisana do harmonogramu pracy klubu, ponieważ pamięć i szacunek dla tych, którzy odeszli jest nieodzownym elementem w wychowaniu młodzieży. W tym roku uporządkowano cztery groby oraz plac wokół ołtarza. Wszystkim zaangażowanym w akcję  dziękujemy.

Na zdjęciu znajduje się grób zarośnięty trawą oraz chwastami. Widoczne są stare kwiaty oraz wypalone znicze.
“Ocalić od zapomnienia 2024”
Na zdjęciu uczniowie  zajmują się porządkowaniem zaniedbanych grobów. Wyrywają trawę i usuwają stare kwiaty i znicze.
“Ocalić od zapomnienia 2024”
Na zdjęciu widoczne uprzątnięte nagrobki, na których postawiono nowe znicze.