Bieg po bochenek chleba

„Mało nas, mało nas do pieczenia chleba, jeszcze nam, jeszcze nam, ciebie tu potrzeba…”, tym pląsem uczniowie edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli wydarzenie pod nazwą „Bieg po bochenek chleba”. Pani dyrektor przypomniała, że chleb powstaje dzięki ciężkiej pracy człowieka, dlatego szacunek dla chleba jest wyrazem uszanowania jego trudu. To część naszego dziedzictwa kulturowego. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ugruntowali swoją wiedzę na temat chleba słuchając opowiadania, oglądając filmy. Kulminacyjnym momentem był jednak „Bieg po bochenek chleba” – każda klasa w trudzie zdobyła swój bochenek na mecie biegu i dodatkowo otrzymała masło. Po trudzie przyszedł czas na posiłek – chleb z masłem smakował wszystkim.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/YKyduaND8JEXU4LR6

Dzieci biegną po wyznaczonej trasie
Bieg po bochenek chleba
Dzieci odbierają chleb i masło po zakończeniu biegu.
Bieg po bochenek chleba
Pani dyrektor szkoły niesie chleb i masło dla nauczycieli.
Bieg po bochenek chleba
Nas zdjęciu uczniowie klas 1-3 stoją na starcie biegu, przygotowują się do rozpoczęcia biegu.