BeCreo na lekcji informatyki!

Podczas lekcji uczniowie mikrokontrolery od firmy BeCreo. Zestaw zawiera autorski program służący do nauki programowania w formie kursu – konstruowanie projektów, programowanie wizualne (bloczki) i programowanie tekstowe (C++) w środowisku Arduino.

Uczniowie bardzo chętnie poznali zestaw, z sukcesem już podłączyli  pierwsze diody. Czujnie podłączali przewody do czujników analogowych oraz przewody do czujników cyfrowych. Zadanie wymagało skupienia ponieważ należało przewody rozróżnić i odpowiednio podpiąć, złe podpięcie powoduje nieprawidłową pracę czujników lub nieprawidłowy przepływ sygnału.

Podczas lekcji widać wysoką motywację tym bardziej, że uczniowie pracują w grupach 2-4 osobowych i każda z grup indywidualnie realizuje lekcje z zakresu programowana i mechatroniki.

Prawidłowe podłączenie diody do płytki Arduino.
BeCreo na lekcji informatyki
BeCreo na lekcji informatyki. Uczniowie klasy siódmej podpinają przewody do czujników.
BeCreo na lekcji informatyki
Uczniowie klasy siódmej podpinają przewody do czujników.
BeCreo na lekcji informatyki
Uczniowie klasy siódmej podpinają przewody do czujników.