Informacja o Dolnośląskim Programie Stypendialnym

Informacja do rodziców uczniów klas 7 o Dolnośląskim Programie Stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Aby zakwalifikować się do programu stypendialnego trzeba obowiązkowo spełnić kilka warunków, m.in:

• być uczniem siódmej klasy publicznej szkoły podstawowej na Dolnym Śląsku,
  • mieć średnią ocen co najmniej 4,5 obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia szóstej klasy z przedmiotów matematyka, informatyka, geografia, biologia,
  • mieć średnią ocen co najmniej 4,5 obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia szóstej klasy z przedmiotów obowiązkowych,
  • nie pobierać innego stypendium edukacyjnego z UE,
  • ważne jest też, by spełniać przynajmniej jedno z kryteriów dodatkowych, dotyczących sytuacji rodzinnej i życiowej, np. wychowanie w rodzinie wielodzietnej lub posiadanie opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Każdy stypendysta otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. zł, a także będzie miał możliwość uczestniczenia w zajęciach merytorycznych i warsztatach prowadzonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW Wrocław.

Szczegółowe informacje i wzory dokumentów znajdują się na stronie https://dodn.dolnyslask.pl/projekty/projekt-stypendialny/

Wnioski mogą składać rodzice lub opiekunowie zdolnego ucznia, wysyłając je na adres Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, ul. Trzebnicka 42-44, 50-230 Wrocław.

Aplikacje będą przyjmowane do 14 października 2024 r. (liczy się data nadania).

Plan rozwoju ucznia to pola wskazane w formularzu wniosku o przyznanie pomocy stypendialnej – nie stanowi osobnego dokumentu, który musiałby przygotowywać opiekun stypendysty.