Escape room w bibliotece szkolnej

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 3 października w szkolnej bibliotece odbyły się dla uczniów kl. 2b zajęcia pt. „Escape room – liczy się współpraca”. Zajęcia miały formę gry, w której praca zespołowa była na pierwszym miejscu. Celem gry było znalezienie kodu do zaczarowanego kuferka. Gra składała się z 5 zadań i wymagała dużej współpracy w drużynach i między zespołami. Nie była w niej potrzebna książkowa wiedza, tylko logiczne myślenie i spostrzegawczość. Uczniowie musieli rozwiązać liczne łamigłówki: jesienną krzyżówkę, odkodować hasło jesiennego szyfru, rozsypankę wyrazową oraz wykreślankę.  Po rozwiązaniu wszystkich zadań każda grupa szukała w bibliotece wskazówek do znalezienia kodu do zaczarowanego kuferka, w którym czekała na wszystkich uczestników słodka nagroda. To była naprawdę świetna zabawa!

Organizatorzy zajęć

Agnieszka Samul

Halina Błażkiewicz

Przedstawia uczniów siedzących przy ławce. Rozwiązują oni łamigłówki.  W tle zdjęcia inna grupa dzieci oraz regały z książkami.
Escape room w bibliotece szkolnej
Escape room w bibliotece szkolnej. Przedstawia grupę 2 chłopców i 2 dziewczyny rozwiązujące jesienne łamigłówki. Jedna z dziewczynek trzyma długopis w ręce i wpisuje prawidłową odpowiedź na kartę rozwiązania.
Escape room w bibliotece szkolnej
Escape room w bibliotece szkolnej. Uczniowie cieszą się po otwarciu kuferka. Na ich twarzy widnieje uśmiech.  Wyciągają z kuferka nagrodę- cukierki.
Escape room w bibliotece szkolnej
Escape room w bibliotece szkolnej. Uczniowie otwierają kuferek wpisując poprawny szyfr do kłódki. Kuferek owinięty był łańcuchem z kłódką.