Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001r. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.

Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży. Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.

W ramach zajęć z edukacji czytelniczej i przy współpracy z biblioteką szkolną, uczniowie kl.5 a czytali w bibliotece polskie legendy. Do wspólnego czytania przyłączyła się mama naszej uczennicy, której uczniowie słuchali w skupieniu. Po przeczytaniu tekstów rozgorzała dyskusja i wspólnie rozmawiano o wartościach zawartych w utworach. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w akcję promowania czytelnictwa.  Organizatorzy: Anna Ganczarska i Agnieszka Samul

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na zdjęciu uczniowie klasy 5a czytają w bibliotece na głos legendy polskie.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na zdjęciu mama jednej z uczennic czyta legendy polskie.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na zdjęciu uczeń siedząc przy stole czyta legendy polskie.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Na zdjęciu uczennica siedząc przy stole czyta legendy polskie.