Europejski Dzień Sportu Szkolnego

📢W piątek 27 września nasza szkoła świętowała  Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day – ESSD)!

🌍 Już po raz kolejny nasi uczniowie i nauczyciele stali się częścią tej międzynarodowej inicjatywy, której celem jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej.

🏃‍♀️ W tym roku obchody  Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego przebiegały dla dziewcząt w rytmie tańców i zabaw przy muzyce, a dla  chłopców w formie treningu piłkarskiego oraz rozgrywek piłki nożnej. Ponadto odbyły się bardzo lubiane przez naszych uczniów klasowe rozgrywki w “Dwa ognie”. Nie zabrakło również edukacji w ruchu.

W organizację Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego włączyli się nasi absolwenci Mateusz Tkacz i Kacper Kocik – zawodnicy GLKS Gaworzyce oraz trenerzy piłki nożnej, którzy poprowadzili profesjonalne treningi piłkarskie i rozgrywki dla chłopców, a także dziewczęta z klasy VIII b, które przygotowały i przeprowadziły warsztaty taneczne oraz zabawy przy muzyce dla dziewczynek oraz uczennice klasy VII a, które odpowiedzialne były za fotorelację z tego wydarzenia.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego był dla naszych uczniów okazją do aktywności fizycznej, zdrowej rywalizacji i  radości płynącej z ruchu.

Dzieki udziałowi naszej szkoły w tym międzynarodowym wydarzeniu uczniowie mieli możliwość przeżycia niezapomnianego dnia, pełnego sportowych emocji, uśmiechów i pozytywnej energii.

Koordynatorem wydarzenia była pani Beata Kęska

Dziękujemy za wspólną, aktywną zabawę. 🤗

#ESSD2023

#ESSDPoland#BeActive

#edukacjawruchu#AKiL

@Fundacja V4Sport

@Akademia Krokieta i Lamy

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/nEU7x4iaKuK6dN1j8

Europejski Dzień Sportu Szkolnego. na zdjęciu dziewczynki stoją w strojach sportowych na sali gimnastycznej i wykonują rozgrzewkę .
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Na zdjęciu chłopcy ubrani w strój sportowy i kamizelki żółte i zielone grają w piłkę nożną.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Na zdjęciu chłopcy z klasy pierwszej pozują do zdjęcia na boisku szkolnym. Niektórzy chłopcy trzymają obrazek z informacją o Europejskim Dniu Sportu Szkolnego.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Na zdjęciu uczniowie klasy pierwszej wykonują ćwiczenia fizyczne zgodne z wyświetlanymi na ekranie.