Powitanie gości z Chile

We wtorek 24 września serdecznie powitaliśmy w naszej szkole trzech uczniów z Chile i ich opiekunkę, którzy przybyli do Gaworzyc w ramach współpracy z gminą z Sierra Gorda. Ten dzień upłynął pod hasłem “Dzień polski w szkole”.  Leonardo López, Gabriel Calivar oraz Jhisel Rocha Sanca wraz z opiekunką wysłuchali pięknych utworów muzycznych przygotowanych przez uczniów z klas 1-3, które nawiązywały do stoisk z regionalnymi potrawami oraz najciekawszymi informacjami. Stoiska zostały przygotowane przez uczniów klas 4-8. Górny Śląsk, Warszawa i Mazury, Kraków i Podhale, Morze Bałtyckie i Dolny Śląsk to regiony, potrawy których nasi goście mogli spróbować. A wśród smakołyków były: kwaśnica, oscypki, obwarzanki, żurek, śledzie, gofry, kluski śląskie, szarlotka mazowiecka, pyszne ciasta i chleby. Nasi uczniowie ubrali piękne tradycyjne stroje, które nawiązywały do przygotowanych stoisk. Po skosztowaniu potraw i zapoznaniu się z historią i zabytkami danego regionu, uczniowie z Chile wraz ze swoją opiekunką wzięli udział w lepieniu pierogów. Bardzo dobrze radzili sobie z tą czynnością. Pierogi były pyszne. Mniam. Było polsko i smacznie. Życzymy naszym gościom wielu niezapomnianych wrażeń podczas wizyty w naszej szkole i gminie.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/DXtRE2xnNRphsG3Q6

Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Chile stoją przy stoisku reprezentującym Bałtyk
Powitanie gości z Chile
Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu dwóch chłopców ubranych w stroje góralskie prezentują stoisko z obwarzankami.
Powitanie gości z Chile
Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu uczennice i uczniowie z klas piątych ubranych w w ludowe stroje i robotnicze stroje górników  prezentują stoisko Górny Śląsk.
Powitanie gości z Chile
Powitanie gości z Chile. Uczniowie z Chile wraz  z naszymi uczniami odpoczywają sobie przy stoisku nawiązującym do plaży  nad Bałtykiem.
Powitanie gości z Chile
Powitanie uczniów z Chile. Na zdjęciu dwóch uczniów z Chile pozuje do zdjęcia w czapce górnika.
Powitanie uczniów z Chile.
Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu uczniowie z Chile podczas lepienia pierogów.
Powitanie gości z Chile
Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu uczniowie z Chile wraz z opiekunką i uczniami, którzy goszczą ich w domach. prezentują ulepione pierogi.
Powitanie gości z Chile
Powitanie gości z Chile. Na zdjęciu uczennice klasy ósmej ubrane w piękne góralskie stroje zapraszją na oscypki.