Obrazek zawiera informacje o programach ministerialnych: Mały mistrz i Aktywna szkoła do kwadratu.

W naszej szkole realizowane są dwa programy rządowe: Mały mistrz i Aktywna szkoła do kwadratu. Mały Mistrz skierowany do uczniów klas 1-3, realizowany w naszej szkole w klasach 1a, 2a i 3b.
Celem Programu jest:
    -stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci,
    -stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości,
    -promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,
    -promocja różnych sportów wśród dzieci,
    -wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Aktywna szkoła do kwadratu program skierowany do uczniów 1-8. To kompleksowe wsparcie aktywności fizycznej skierowane w szczególności do dzieci i młodzieży.
Aktywny do Kwadratu to ciekawe treningi podczas których uczniowie zyskują szansę na:
– rozwijanie swoich pasji i umiejętności,
– dbanie o sprawność fizyczną i zdrowie,
– zacieśnianie relacji z rówieśnikami,
– alternatywną i aktywną formę spędzania wolnego czasu,
– budowanie kompetencji w zakresie pracy w grupie, organizacji czasu, działania zespołowego,
– redukcję stresu oraz agresji poprzez sport,
– budowanie poczucia własnej wartości i sprawczości.