Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Egzamin praktyczny na kartę rowerową.

We wtorek 4 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Umiejętności naszych uczniów podczas egzaminu oceniali policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach Głównym założeniem działań policji w prowadzeniu egzaminów praktycznych na kartę rowerową jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie, by móc przystąpić do egzaminu praktycznego musieli w pierwszej kolejności zdać egzamin teoretyczny z zakresu zasad ruchu drogowego, który przeprowadzał nauczyciel danej placówki oświatowej posiadający odpowiednie kwalifikacje w tym zakresie. W drugim etapie egzaminu prowadzonym przez policjantów, cykliści musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować prawidłowo wykonywane manewry.

Przypominamy, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych, które ukończyły 10 lat. Pamiętajmy, że karta rowerowa jest dokumentem uprawniającym do kierowania rowerem i hulajnogą elektryczną.

Do egzaminu praktycznego przystąpiło 39 uczniów klas czwartych, 1 uczeń klasy siódmej oraz 3 uczniów klasy ósmej. Wszyscy uczniowie ukończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy i życzymy szerokiej drogi!

Po odbiór KART ROWEROWYCH zapraszamy do sekretariatu w czwartek 20 czerwca

Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczeń wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry ucznia.
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczennica wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry uczennicy .
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Egzamin praktyczny na kartę rowerową. Na zdjęciu uczeń wykonuje manewry na torze. Dwóch policjantów ocenia manewry ucznia.
Egzamin praktyczny na kartę rowerową