Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Mikołajki szkole.

6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie.

We wtorek w naszej placówce odbyły się Mikołajki. 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana z każdej strony kręcili się po korytarzach uczniowie  ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Uczniów w klasach 1-3 odwiedził Mikołaj  i przyniósł paczki, które wywołały na twarzach wiele uśmiechów. Nauczyciele wychowania fizycznego na swoich lekcjach zorganizowali mikołajkowe rozgrywki sportowe obowiązkowo w czerwonych czapkach. W czasie przerw można było zrobić sobie sesję zdjęciowa w istnie mikołajkowym klimacie. Ach…

– To był fajny, …– Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających 6 grudnia. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy i śniegu oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych, z rodziną wokół wigilijnego stołu. A więc wszyscy czekamy już teraz na upragnione Święta Bożego Narodzenia i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/C5RfvPuBFmRotvYVA

Szkolne mikołajki. Na zdjęciu dwie dziewczynki z klasy pierwszej w czapeczkach czerwonych siedzą w kartonach i je kolorują.
Szkolne mikołajki
Szkolne mikołajki. Na zdjęciu uczniowie klasy trzeciej ubrani w czerwone stroje i czerwone czapki pozują do zdjęcia z Mikołajem  i z wychowawczynią.
Szkolne mikołajki
Szkolne mikołajki. Na zdjęciu uczniowie siedzą  w kółku na podłodze, ubrani są  w czerwone stroje i czerwone czapki. Miedzy nimi siedzi Mikołaj.
Szkolne mikołajki

Szkolne mikołajki. Uczniowie klasy drugiej na tle zielonej tablicy pozują do zdjęcia z Mikołajem i wychowawczynią.
Szkolne mikołajki
Szkolne mikołajki. Uczniowie klasy pierwszej  na tle okien pozują do zdjęcia z Mikołajem i wychowawczynią.
Szkolne mikołajki