Konkurs ekologiczny- odpadoludki.

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, 31 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII wzięło udział w ekologicznym konkursie pod hasłem  „Odpady Przemkowskiego Parku Krajobrazowego nie zaśmiecają, za to ODPADOLUDKI w nim mieszkają – 2023”. Organizatorem konkursu był  Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych, a konkurs skierowany był do  uczniów szkół podstawowych z terenu gmin położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego (gmina: Radwanice, Gaworzyce, Chocianów, Gromadka oraz Przemków).

Celem konkursu było:

-propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych,

– poznanie zasad segregacji odpadów komunalnych,

– poczucie odpowiedzialności za stan środowiska,

– upowszechnianie wiedzy na temat Przemkowskiego Park Krajobrazowego, jego walorów przyrodniczych oraz kulturowych.

Uczestnik konkursu miał za zadanie wykonać ODPADOLUDKA w formie przestrzennej, z co najmniej czterech rodzajów odpadów, które podlegają segregacji. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością, a ich prace pięknie się prezentowały.

W konkursie wzięło udział 107 prac z 6 szkół położonych w obszarze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce – Alicja Czyrko (kl. 5b)

II miejsce – Martyna Nawłoka (kl. 7b)

Wyróżnienie – Aleksandra Kuczak (kl.7b)

GRATULUJEMY!

Szkolny koordynator konkursu: Aneta Rąpała

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/Wys6ic1vvAvLPux3A

Konkurs ekologiczny. Na zdjęciu laureatki konkursu ze szkolnym koordynatorem.
Konkurs ekologiczny
Konkurs ekologiczny. Na zdjęciu prace konkursowe uczniów naszej szkoły, 31 odpadoludków.
Konkurs ekologiczny
Konkurs ekologiczny. Na zdjęciu uczennica klasy 7 ze swoim odpadoludkiem, która zajęła II miejsce.
Konkurs ekologiczny
Konkurs ekologiczny. Na zdjęciu uczennica klasy 5 ze swoim odpadoludkiem, która zajęła I miejsce.
Konkurs ekologiczny
Konkurs ekologiczny. Na zdjęciu uczennice klasy 7 ze swoimi odpadoludkami.