Akcja "Przerwa na czytanie"

W ramach OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE 27 października odbyła się w Szkole Podstawowej w Gaworzycach IV MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VIII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI  „PRZERWA NA CZYTANIE”. Organizatorem akcji była Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego  w Gorzowie Wielkopolskim. Odbywała się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach kampanii społecznej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Uczniowie oraz nauczyciele czytali  na dwóch przerwach międzylekcyjnych. Tego dnia uczniowie wypożyczyli lub przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Czytano również w świetlicy szkolnej no i oczywiście w szkolnej bibliotece. Celem akcji było bowiem pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe oraz zachęcanie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Tego dnia podczas przerw czytało 102 uczniów. W przyszłym roku szkolny rekord z pewnością zostanie pobity. Dziękujemy serdecznie uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Koordynatorzy akcji

Biblioteka Szkolna

Samorządzik Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Plakat przedstawiający napis akcji Przerwa na Czytanie w kolorze żółto-niebieskim.
Plakat promujący akcję “Przerwa na czytanie”
Akcja "Przerwa na czytanie": uczniowie klasy 3b siedzą na podłodze w klasie i wygodnej pozycji czytają książki.
Akcja “Przerwa na czytanie”
Uczniowie klasy 1a czytają w bibliotece szkolnej wypożyczone przez siebie książki. W tle regały i kolorowy napis Przerwa na Czytanie.
Akcja “Przerwa na czytanie”
Uczniowie klasy 3a siedzą na podłodze w klasie i wygodnej pozycji czytają książki.
Akcja “Przerwa na czytanie”
Uczniowie klasy 2a czytają w klasie książki. W tle kolorowy napis Przerwa na Czytanie trzymany przez dwóch uczniów.