Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Koncert filharmonii

W piątek 20 października odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert filharmonii przygotowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe. Uczniowie klas 1-3 wysłuchali koncertu pt. “O skrzypcach, które zgubiły duszę”. Natomiast w klasach 4-6 koncert zatytułowany był “Elektryczne i akustyczne- skrzypce i kontrabas”. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali pięknych utworów przy użyciu instrumentu skrzypce w wersji akustycznej i elektrycznej oraz przy użyciu kontrabasu w wersji elektrycznej. Uczniowie podczas koncertu poznali budowę instrumentów, historię ich powstania i ewolucji. Koncerty filharmonii to muzyczne spotkania, które mają na celu nie tylko rozwijanie wrażliwości muzycznej uczniów, ale również upowszechnianie wiedzy o muzyce i instrumentach.

Więcej zdjęć w linku: https://photos.app.goo.gl/CKtXbhRJYkqYPAH46

Koncert filharmonii. Na zdjęciu uczniowie klas 1-3 ubrani w galowy strój siedząc na ławeczkach słuchają koncertu filharmonii.
Koncert filharmonii
Koncert filharmonii. Na zdjęciu stoją dwie panie. Jedna trzyma w rękach elementy drewniane skrzypiec, druga opowiada o historii powstania skrzypiec.
Koncert filharmonii
Koncert filharmonii. Na zdjęciu pan trzyma baner ze zdjęciem kontrabasy, aby pokazać dzieciom jego prawdziwy rozmiar.
Koncert filharmonii
Koncert filharmonii. Na zdjęciu uczniowie klas 4-6 ubrani w galowy strój siedząc na ławeczkach słuchają koncertu filharmonii.
Koncert filharmonii