Rządowy program "Laptopy dla ucznia"

Do uczniów klasy IV naszej szkoły trafiły już laptopy, przekazane w ramach Rządowego programu. Komputery otrzymało na własność 29 czwartoklasistów.
Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.
Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.
Otrzymany w ramach programu laptop będzie służył w kolejnych etapach edukacji. Dzięki temu uczniowie zyskają równy i łatwiejszy dostęp do zasobów internetowych, e-booków, kursów i innych materiałów, które poszerzą ich wiedzę, umiejętności, a także zainteresowania.

Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu uczeń klasy 4 trzyma w rękach komputer.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu rodzic ucznia klasy 4  podpisuje odbiór laptopa.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu uczennica klasy 4 trzyma w rękach komputer.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu uczeń klasy czwartej rozpakowuje karton z laptopem.
Rządowy program “Laptop dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu rodzic rozpakowuje karton z laptopem dla ucznia.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu rodzic ucznia klasy czwartej sprawdza zawartość kartonu.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu mama ucznia klasy czwartej rozpakowuje karton z laptopem.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu mama ucznia klasy czwartek sprawdza zawartość kartonu z laptopem.
Rządowy program “Laptopy dla ucznia”
Rządowy program "Laptopy dla  ucznia". Na zdjęciu uczeń klasy czwartej  i jego mama odbierają komputer ze szkoły.