Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach
Projekt "Active Sister Schools"

Z radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach jako jedna z piętnastu szkół z całej Polski zakwalifikowała się do udziału w projekcie “Active Sister Schools”. Projekt jest realizowany przez Fundację V4Sport we współpracy z organizacjami sportowymi z Danii i Ukrainy i ma na celu wsparcie ukraińskich dzieci i integrowanie ich z rówieśnikami z Polski i Danii.

Z zadaniami w nadchodzących konkurencjach o charakterze sportowym zmierzą się uczniowie klasy 3A pod przewodnictwem pani Iwony Rygiel oraz pani Beaty Kęskiej.

Dnia 15 września 2023 r. odbyła się wideokonferencja, będąca tym samym oficjalnym startem akcji “Active Sister Schools”. W trakcie konferencji nasi uczniowie wraz z opiekunami połączyli się z przedstawicielami pozostałych szkół z Polski, Danii i Ukrainy, biorącymi udział w projekcie. Miała miejsce uroczystość losowania międzynarodowych drużyn.

Uczniowie klasy 3A tworzą drużynę o nazwie “Relaxed Rabbit Ruby”. Do boju, Króliczki! Trzymamy za naszych uczniów kciuki i mocno im kibicujemy w nadchodzących starciach. Życzymy wszystkim dobrej zabawy w duchu zdrowej konkurencji oraz wzajemnego szacunku.

Projekt “Active Sister Schools”
Projekt “Active Sister Schools”
Projekt “Active Sister Schools”
Projekt “Active Sister Schools”