Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach

Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Konkursu „Wielka Liga Czytelników” przeszły do historii. Ten popularny konkurs promujący czytanie i czytelnictwo dzieci i młodzieży w szkole, bibliotece i domu rodzinnym rozwijał kompetencje czytelnicze uczniów, służył budowaniu relacji i tworzeniu społeczności aktywnych czytelników. Uczestnicy rozwiązywali test powiatowy on-line. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą i znajomością wskazanych książek konkursowych, a także umiejętnościami korzystania z nowoczesnych technologii.

Podczas trwania konkursu Wielkiej Ligi Czytelników udział wzięło: 13 493 uczestników, 687 placówek, 161 powiatów, 16 województw. Natomiast do finału Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych WLC przystąpiło 2 620 uczestników.

28 lutego 2023r. odbył się test powiatowy. Uczestnicy w kategorii klas I-III rozwiązywali zadania testowe dotyczące książki E. Becker pt.  „Marcel i czas”, zaś uczniowie starsi w kategorii klas VII-VIII zmagali się z pytaniami dotyczącymi książki R. Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Stan splątania”.

Nasza drużyna w kategorii klas I-III w składzie: Lena Bartlewska, Ola Chuda i Lena Łoś zdobyła 137 (na 170) punktów w teście powiatowym. Tym samym zawodniczki otrzymały Tytuł I Wicemistrza Powiatu.

W kategorii klas VII-VIII naszą szkołę reprezentowała Ola Cirka.

Wszystkim uczestnikom i laureatom tegorocznej edycji Wielkiej Ligi Czytelników składamy gratulacje i życzymy radości płynącej z obcowania z dobrą literaturą. Rodzicom dziękujemy za duże zaangażowanie i wsparcie dla dzieci podczas zmagań na wszystkich etapach konkursu.

Szkolni i Powiatowi Koordynatorzy WLC

Agnieszka Samul

Ewa Kroczak