Programowanie z zestawem BeCreo - zajęcia w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Klasa 8 realizuje podstawę programową z zakresu programowania wykorzystując sprzęt kupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.

Dzisiaj odbyła się już druga lekcja na której uczniowie zaczęli przygodę z prawdziwym programowaniem, wcześniej zapoznaliśmy się z zestawem BeCreo i z jego elementami.

Zestaw BeCreo  to zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami służący do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki.

W ramach dzisiejszej lekcji uczniowie nauczyli się jak włączać/ wyłączać diodę LED na płytce Arduino oraz napisać kod tak aby na ekranie wyświetlił się odpowiednio zaprogramowany tekst.