WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW. Przygoda w krainie książek! Wyniki drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”.

Za nami drugi etap ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”, czyli test kwalifikacyjny. Uczniowie w szkole indywidualnie wypełniali test, który dotyczył znajomości treści następujących książek:

Ł.Wierzbicki „Afryka Kazika” – rozdziały 1-24 – (klasy 1 – 3);

R.Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”- rozdziały 1-3 – (klasy 4 – 6);

A.C.Doyle „Przygody Sherlocka Holmesa” (klasy 7 – 8).

Miło nam poinformować, że do etapu powiatowego zakwalifikowały się:

Klasy 1-3:

1. Aleksandra Chuda 3a
  2. Lena Bartlewska 2a
  3. Lena Łoś 2b

1. Aleksandra Cirka 8b

28 lutego 2023r. w bibliotece szkolnej odbędzie się trzeci etap (powiatowy) – test drużynowy online z treści następujących książek (bez dostępu do konkursowej lektury):

E. Becker: „Marcel i czas” (klasy 1-3);

R. Jędrzejewska-Wróbel: „Stan splątania” (klasy 7-8).

Cele konkursu:

• Kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
  • Promocja czytelnictwa.
  • Tworzenie społeczności aktywnych czytelników.
  • Wzmacnianie wychowawczej roli rodziny oraz integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury.
  • Promocja klasyki i współczesnej literatury krajowej, w tym utworów patriotycznych.
  • Wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (strona www, serwery bazodanowe, formularze online) w procesach edukacyjnych, w tym promocji czytelnictwa.

Koordynatorzy WLC

Ewa Kroczak